Znalazłeś się w trudnej sytuacji? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub przyjdź!

Każdego z nas życie stawia czasem w nieprzewidzianych, trudnych sytuacjach życiowych. Czasem to ktoś z naszych bliskich, przyjaciół, znajomych czuje się bezradny, zagubiony, przestraszony i zadaje sobie pytanie: Co mam teraz zrobić? Gdzie zadzwonić, pójść, kogo poprosić o radę? Czy ktokolwiek może mi pomóc?

Poniżej przedstawiamy listę instytucji i organizacji oferujących bezpłatną, profesjonalną pomoc – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zachęcamy do korzystania z telefonów wsparcia:

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiskitkach, Plac Wolności 34,

96-315 Wiskitki. tel. 46 892 11 24
e-mail: mgops@mgops-wiskitki.pl

Oferujemy bezpłatne wsparcie osobom w sytuacji kryzysowej. Pomoc psychologiczną uzyskać można zgłaszając się  – osobiście lub telefonicznie – do M-GOPS. Tu odebrane będzie Państwa zgłoszenie, tzn. podstawowe dane wraz z numerem telefonu. Następnie ustalany jest termin konsultacji. Wsparcie udzielane jest bezpłatnie, niezależnie od uzyskiwanego dochodu. Podstawowym wymogiem formalnym jest zamieszkiwanie na terenie gminy Wiskitki. Konsultacje psychologiczne odbywają się w siedzibie Ośrodka. W szczególnie uzasadnionych przypadkach mogą odbywać się w miejscu zamieszkania.

Dodatkowo przy M-GOPS w Wiskitkach funkcjonuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Gminny Zespół Interdyscyplinarny.  Specjaliści prowadzą tam min. spotkania i konsultacje w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej oraz uzależnienia od alkoholu i innych środków.

  • Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przy ul. 1 Maja 60, 575 854 207. Wszystkich pokrzywdzonych i zagrożonych na skutek przestępstwa, zapraszamy do kontaktu w czasie pełnionych dyżurów w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 13:00 do 18:00.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie1 Maja 60, 96-300 Żyrardów, tel. 46 854 20 83, e-mail: pcpr.zyrardow@o2.pl
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego Limanowskiego 30, 96-300 Żyrardów, tel. 46 854 32 57
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123. Całodobowa ogólnopolska bezpłatna poradnia telefoniczna dla osób przeżywających kryzys emocjonalny prowadzona przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  • Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” prowadzi całodobowy, bezpłatny telefon zaufania dla młodych ludzi 116 111 . Z konsultantami Telefonu Zaufania można się podzielić swoimi troskami i problemami. Celem tego działania jest również poprawa samopoczucia, a często – bezpieczeństwa dzwoniących. Kontakt z konsultantami jest dla wielu młodych osób pierwszą szansą na powiedzenie o swoich problemach, m.in. depresji, samookaleczeniach czy obniżonym nastroju, uzyskanie wsparcia w trudnych chwilach i dostrzeżenie dorosłych – rodziców i profesjonalistów, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu kłopotów. Przez 24 godziny 7 dni w tygodniu w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie liniawsparcia.pl

W SYTUACJI BEZPOŚREDNIEGO ZAGROŻENIA ŻYCIA, DZWOŃ NA NUMER 997 LUB 112.

Skip to content